Képek kezelése

A fénykép állományok kezelésére ősidők óta az alábbi szabályokat vezettem be:

Van egy Pictures könyvtár, abban minden fényképezési eseménynek van egy mappája úgy, hogy minden mappanév a dátummal kezdődik. A mappákban dátum_nnn.jpg formában a képfileok vannak, vagyis minden kép a nevében hordozza a készítésének dátumát is. A képeket nézhetőre elfordítva tárolom. Sokféle képrendezgető alkalmazással találkoztam már, egyelőre a Picasa az, ami háborítatlanul hagyja a struktúrámat, és mégis kényelmes áttekintést ad a képekről. Más képböngészők mindenáron importálni akarják a képeimet, aminek én nem örülök, lévén az egész gyűjtemény sok sok GB, és nem szeretném kétszer tárolni őket. Egy ilyenolyan alkalmazás adatbázisára meg mégsem bízom az összes képemet…

Van egy Kodak ES P850 fényképezőgépem. Általában 5mp -es jpg -ket csinálok vele, néha KDC kiterjesztésű RAW -okat és MOV kiterjesztésű filmeket. Namármost a gép olyan fileneveket ad, hogy pl. 100_8247.jpg – és a sorszám növekedik. Sajnos nem lehet arra rábírni, hogy dátum legyen a file nevében. E körülményeknek köszönhetően több lépésből áll a fotók feldolgozása:

  1. Az USB -s re alakítható CF kártyáról átmozgatom az összes állományt a gépre.
  2. Total Commander Multi rename tool -jával a [YMD]_[C] mintát használva átnevezem egyszerre az egy napon készült képeket (azért nem mindent egyszerre, hogy a sorszámok naponta újrakezdődjenek)
  3. Ezután átnézem egyesével a képeket, törlöm a rosszakat, beforgatom őket, átnézem a videókat is, és itt is kiirtom ami nem sikerült
  4. Létrehozom a megfelelő esemény mappákat, és átpakolom a képeket. Mivel az utóbbi időben leginkább Csengét fényképeztük, van egy Csenge mappa is, amiben minden hónapnak van egy saját mappája, benne ömlesztve Csengés képekkel. Az esemény mappák így redundánsan tartalmazzák a Csengés képeket is, amik már el vannak mentve…
  5. Elindítom a Picasa -t, ami szépen benyalja az össszes új képet, és kiválogatom a webre valóakat, ezeket kiexportálom 1024×768 -ba, és feltöltöm a saját Gallery albumba.
  6. Ha van jól sikerült videó, azt Flash Encoderrel FLV -re alakítom, és mehet a blogra.
  7. A KDC RAW -okat Photoshoppal gondozom, „előhívom” ez megint egy külön történet…

Nekem időnként soknak tűnik ez a néhány lépés, így várom a javaslatokat az egyszerűsítésre 🙂

RSS -en követheted a hozzászólásokat.

https://www.lawngonewild.com/used-lawn-mowers-near-you/